تاریخ: ۱۵:۰۲ :: ۱۳۹۴/۰۹/۰۷
تشکیل اولین ستاد مردمی احیاء دریاچه ارومیه

عصر تبریز: با توجه به ضرورت مشارکت مدنی در احیاء دریاچه از یکسو و نیاز به ایجاد تیم قوی تخصصی در زمینه‌های مختلف مرتبط با احیاء دریاچه از سوی دیگر، کارگروه تخصصی مردمی به عنوان ستاد همیار دولت تشکیل شد که اولین ستاد مردمی احیاء دریاچه ارومیه است.

با توجه به ضرورت مشارکت مدنی در احیاء دریاچه از یکسو و نیاز به ایجاد تیم قوی تخصصی در زمینه‌های مختلف مرتبط با احیاء دریاچه از سوی دیگر، کارگروه تخصصی مردمی به عنوان ستاد همیار دولت تشکیل شد که اولین ستاد مردمی احیاء دریاچه ارومیه است.

این ستاد با ابتکار انجمن سبزاندیشان تبریز و در جهت تسریع ورود جامعه مدنی و مردم به احیاء دریاچه و بر اساس پیشنهادات افراد فرهیخته تاسیس و به‌زودی در قالب اولین ستاد تخصصی مردمی به دولت معرفی خواهد شد.

اولین ستاد مردمی احیاء دریاچه اورمیه از چندین کمیته تخصصی تشکیل شد که عموم متخصصان و صاحب نظران می‌توانند در آن عضو و فعال شوند.

کمیته مدیریت و برنامه،کمیته آب، عمران و فنی، کمیته کشاورزی و خاک، کمیته معیشت و آسیب‌های اجتماعی، کمیته ارتباطات، کمیته محیط زیست، کمیته آمایش سرزمین، کمیته حقوقی، کمیته آموزشی و فرهنگی، کمیته سلامت و بهداشت و کمیته رسانه از مهم‌ترین کمیته‌های مصوب اولین جلسه این ستاد بود.

این کمیته‌ها با حضور متخصصان مربوطه، جهت تدوین وظایف در برنامه‌های آتی انجمن سبزاندیشان تبریز نهایی خواهد شد.

با تشکیل این ستاد گامی عملی برای استفاده از پتانسیل متخصصان خارج از بدنه ستاد دولتی احیاء دریاچه اورمیه برداشته شده است.

منبع: ایسنا

 

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

پاسخی بگذارید

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.