تاریخ: ۱۷:۰۶ :: ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
۱۱۵ نفر از مردم استان خودکشی کردند

عصر تبریز: مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی گفت: ۱۱۵ نفر از مردم استان در سال ۹۳، خودکشی کردند.

سردار حسن استوار آذر در جلسه شورای فرهنگی و اجتماعی استان که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزار شد گفت: بر اساس آخرین سرشماری انجام گرفته در سال ۹۰، جمعیت استان در حدود سه میلیون و ۷۲۴ هزار و ۶۲۰ نفر است که از این تعداد، دو میلیون و ۵۹۷ نفر تعداد جمعیت شهری و بقیه مربوط به جمعیت روستایی است.

وی افزود: بر اساس آخرین آمار نیز نرخ باسوادی مردم استان در حدود ۸۲ درصد است.

به گفته وی ۶۶۰ هزار و ۹۴۲ دانش آموز، ۲۱۰ هزار نفر دانشجو و پنج هزار و ۱۰۰ طلبه در مدارس، دانشگاه های مادر  و حوزه های علمیه استان مشغول تحصیل هستند.

استوار آذر از وقوع بیش از ۲۰ هزار و ۴۹۰ مورد سرقت، ۱۱۵ مورد خودکشی، یک هزار و ۹۷۲ مورد عدم رعایت شئونات اخلاقی و کشف بیش از یک تن مواد مخدر در سال ۹۳ خبر داد.

وی به تبیین بخشی از اقدامات انجام یافته در حوزه کاهش آسیب پذیری اجتماعی استان پرداخت که از مهم ترین آن ها می توان به حساس سازی مدیران ادارت، ترویج فرهنگ سبک زندگی اسلامی، اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی متنوع و… اشاره کرد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی در بخشی از سخنان خود  با بیان اینکه ۶۰ هزار نفر از مردم استاندر سکونتگاه های غیر رسمی زندگی می کنند ادامه داد: از این تعداد، تنها ۲۰۰ هزار نفر در اطراف و حریم شهر تبریز مستقر هستند.

منبع: ایسنا

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

پاسخی بگذارید

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.