تاریخ: ۲۲:۱۷ :: ۱۳۹۴/۱۰/۱۹
همکاری رسانه ملی با تولیدکنندگان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

عصر تبریز: مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان‌شرقی گفت: رسانه ملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی آماده همکاری با تولیدکنندگان و صاحبان صنعت است.

سیدمحسن لطیفی عصر امروز در نشست کار گروه فرهنگی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در آن اعضای خانه صنعت، معدن و تجارت تبریز هم حضور داشتند، با بیان اینکه صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی در سال‌جاری علاوه بر پخش اخبار مختلف اقتصادی و صنعتی، بیش از ۵۲ برنامه تلویزیونی و میزگرد اقتصادی تولید و پخش کرده است، اظهار داشت: رسانه استانی در کنار دیگر برنامه‌های مربوط به اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی آماده  همکاری بیش از پیش برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی با تاکید براینکه  رسانه ملی به دنبال تقویت باورهای عمومی جامعه است، افزود: این رسانه مردمی می‌تواند  با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی استان با تقویت و تبیین اهمیت حمایت از تولیدات داخلی مانع از ورود کالای قاچاق به کشور شود و در این زمینه همکاری همه جانبه با صاحبان صنایع و تجار ضروری است.

مدیرکل امنیتی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این نشست با تاکید بر اینکه سالانه بیش از ۲۵ میلیارد دلار کالا به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، افزود: این پدیده علاوه بر آسیب‌رسانی جدی به تولید داخلی باعث عدم بهره‌مندی نظام اقتصادی کشور از جمله عوارض گمرکی می‌شود.

چمنی ضعف تولیدات داخلی، محدودیت و ممنوعیت صدور کالا نبود کنترل شدید مرزی و موانع گمرکی موجود را از عوامل موثر در بروز پدیده قاچاق کالا برشمرد.

کانال تلگرام پایگاه خبری عصر تبریز

پاسخی بگذارید

سوال امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.